TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk-Etik Kongresi 2021

KONGRE TARİHİ
27 Kasım 2021

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
Wyndham Ankara Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.tmftphukuk2021.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Tedavi yöntemlerinin uygulanmalarını etkileyen, yasal ve etik sınırlamalardan dolayı meslektaşlarımızın büyük zorluk içinde olduğu bir gerçektir. Bu kapsamda sadece bilimsel gelişmelerin takip edilmesi yeterli olmayıp, ilgili yasalarla birlikte bakanlık ve sosyal güvenlik sistemi ile ilgili uygulamaların, meslektaşlarımız tarafından, kapsamlı bir şekilde anlaşılması gerekmektedir. Öte yandan hastalara verilen sağlık hizmetlerinin “hakediş-adalet anlayışı” içinde fiyatlandırılamaması önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek hukuki sorumluluk konusu, gerekse hizmet ederlerinin yetersizliği, önümüzde duran başlıca önemli sorunlar olarak görülmektedir. Bu nedenle derneğimizin Hukuk-Etik Subgrup’u etkinlikleri çerçevesinde planlanan bu toplantıda;“onam alma zorunluğu ve onamın sınırları” ile “SGK tarafından uygulanan katsayı puan sistemi ” ağırlıklı olarak incelenecektir.

27 Kasım 2021 tarihinde Wyndham Ankara Hotel'de gerçekleşek olan TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk-Etik Kongresi'nde tüm meslektaşlarımızı aramızda görmeyi bekliyoruz.

Türkiye Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği Yönetim Kurulu adına saygılarımızı sunarız.

M. Tamer Mungan
Hukuk-Etik Subgrup Eş Başkanı

Yalçın Kimya
Hukuk-Etik Subgrup Eş Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.