Türk Nefroloji Derneği 19. Nefroloji Kış Okulu

KONGRE TARİHİ
20 Mayıs - 23 Mayıs 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.nefrolojikisokulu.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Covid-19 salgını nedeniyle geçen yıl yapamadığımız Türk Nefroloji Derneği 19. Nefroloji Kış Okulu, 20-23 Mayıs 2021 tarihleri arasında “online” olarak gerçekleştirilecektir. Hibrit bir toplantı düzenleme arzumuz, son zamanlarda yeniden artma eğilimi gösteren vaka sayıları nedeniyle mümkün olamamıştır. Çevrimiçi de olsa, sizlere beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak bir okul programı sunma gayreti içinde olacağız.

Nefroloji Kış Okulları, özellikle diyaliz ile ilgili en güncel bilgileri Türkiye genelindeki diyaliz ile uğraşan hekim kitlesine ulaştıran “Gerçek Eğitim Kursu” niteliğiyle derneğimizin eğitim alanındaki en önemli faaliyetlerinden birisini oluşturmaktadır. Ağırlıklı olarak diyaliz ile ilgili temel konuların ele alındığı ve günlük pratikte sık karşılaşılan sorunların ve çözüm önerilerinin tartışıldığı bu program ile 2002 yılından beri diyaliz ile uğraşan hekimlerin sürekli eğitimine önemli katkı sağlamaktayız.

Nefroloji alanındaki özellikle pratiğe yönelik eğitim gereksinimlerini daha etkin şekilde karşılamak ve katılımcıların toplantıdan daha fazla yararlanmalarını sağlamak amacıyla son yıllarda Nefroloji Kış Okulu’nun kapsamı diyaliz dışı oturumlar eklenerek genişletilmiş, bu şekilde diyaliz dışı konularda eğitim gereksinimi olan hekimlerin de toplantıya katılımları sağlanmıştır. Ayrıca, okul programında vaka konseyi, olgu tartışması, sorun çözümleme gibi küçük gruplarla yürütülen interaktif eğitim etkinliklerine de yer verilmeye başlanmıştır. Toplantı sonrası alınan geribildirimlerde bu yeni formatın büyük beğeni topladığını görmek, bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Nefroloji uzmanları, nefroloji araştırma görevlileri, iç hastalıkları uzmanları, diyaliz hekimleri ve hemşireleri dahil her düzeydeki katılımcının beklentisini fazlasıyla karşılayacağını umduğumuz toplantımızın, sizlerin yoğun katılımıyla değer kazanacağı ve gerçek bir nefroloji okulu olma şansını yakalayacağını düşünüyoruz.

Nefroloji Kış Okulu’na bugüne kadar göstermiş olduğunuz ilgi ve desteğin artarak devamını bekliyor, Türk Nefroloji Derneği Yönetim Kurulu adına en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Kenan ATEŞ
Türk Nefroloji Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.