Ulusal Geriatrik Bilimler Sempozyumu-Sağlıklı Yaşlanma

KONGRE TARİHİ
13 Nisan - 14 Nisan 2019

KONGRE ŞEHRİ
Florya, İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Elite World Business Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.ugbs.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Yaşlanma bir hastalık değil, doğumla başlayıp ölüme kadar devam eden doğal bir süreçtir.

Bugün artık net bir şekilde bilinmektedir ki; hipertansiyon, diyabet, obezite, osteoporoz, koroner arter hastalığı, kalp yetersizliği, Parkinson Hastalığı, osteoartrit gibi pek çok komorbit hastalık; demans, malnutrisyon, polifarmasi, depresyon, delirium, üriner inkontinans, uyku bozuklukları, ağrı gibi geriatrik sendromlar; bazen mortal seyreden enfeksiyonlar, fonksiyonel kapasitede ve bellek işleyisindeki azalma gibi yaşlılık sırasında ortaya çıkan pek çok durum, bazı genetiksel faktörleri saymazsak, genellikle çevresel ve kişisel faktörlerin etkisiyle ortaya çıkabilmektedir.

Diğer yandan, otuzlu ve kırklı yaşlardan itibaren varolan bazı hastalıkların ilerleyen yaşlarda nasıl seyredeceği de aslında beslenme, fiziksel aktivite, sosyal ilişkiler ve düzenli sağlık kontrolleri gibi çok sayıdaki etmene bağlıdır.

​Dolayısıyla, “Sağlıklı Yaşlanma” konusu multidisipliner ve çok yönlü bir bakış açısı gerektirmektedir ve başta geriatristler olmak üzere, iç hastalıkları uzmanları, aile hekimleri, nöroloji uzmanları, psikiyatri uzmanları, fizik tedavi uzmanları, psikolog, eczacı, hemşire, fizyoterapist, diyetisyen ve sosyal hizmet uzmanlarının da içinde bulunduğu bir ekiple gerçekleşebilmektedir. Bu nedenle, “Geriatrik Bilimler Derneği” tarafından ilki Istanbul’da gerçekleştirilecek olan “1. Geriatrik Bilimler Sempozyumu: Sağlıklı Yaşlanma” toplantısında, başta doktorlar olmak üzere, sağlık alanında çalışan veya sağlık ile ilgili toplumumuzdaki bireylere bilgi verip danışmalık yapan ve konuya ilgi duyan herkesi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Bu sempozyumda, sık karşılaşılan hastalıklar hakkında bilgi sahibi olunması, koruyucu önlemler ve tedavi yaklaşımlarının detaylıca ve bilimsel veriler ışığında gözden geçirilmesi; böylece hızla yaşlanmakta olan toplumumuzun sağlıklı yaşlanması ve ilerleyen dekatlarda ülkenin sağlık ekonomisine dolaylı yoldan da olsa katkı sağlanabilmesi amaçlanmıştır.

Tüm katılımcılara, ülkemize ve yaşlılarımıza faydalı olması dileklerimizle.

Saygılarımla,

Sempozyum Başkanı
Prof. Dr. Ahmet Turan IŞIK

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.