Uygulamalı Multipl Skleroz ve Nöroimmünoloji Akademisi

KONGRE TARİHİ
19 Haziran - 23 Haziran 2023

KONGRE ŞEHRİ
Samsun, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
karadenizms.org
DAVET
Bu yıl 19-23 Haziran tarihleri arasında Uygulamalı Multipl Skleroz ve Nöroimmünoloji Akademisini Samsun’da gerçekleştireceğiz. Farklı kliniklerden Nöroloji Uzmanlarının katılımı ile gerçekleştirilecek programda MS, NMO spektrumu ve diğer immün nörolojik hastalıklarda tanı, ayırıcı tanı ve tedavi tercihine yönelik birebir pratik uygulamalara yer verilmiştir. Bu uygulamalarda hastalarla birebir görüşmeler yapılarak klinik, radyolojik ve laboratuvar tetkiklerinin pratikteki yeri ve ayrıca tedavi tercihlerinde dikkat edilmesi gereken durumlara yer verilecektir. Program sürecinde Nöroimmünoloji labotauvar uygulamalarına yer verilmiştir. Bu uygulamalar OMÜ Nöroimmünoloji Laboratuvarında yapılacak ve bu alanda pratik deneyimler aktarılacaktır. Ayrıca MS ve Nörobilim alanında makine öğrenimi, yapay zeka, veri tabanı ve dijitalleşmeye yönelik çalışmalar ve bu alanda pratik deneyimlerin de aktarılacağı uygulama ve deneyimlere de yer verilmiştir.

Projemiz kapsamında Bu alanda ilgi duyan Nöroloji Uzmanlarının katılımı ile 5 gün sürecek bir program hazırlanmıştır. Programa farklı bölge ve illerden 20 Nöroloji Uzmanının katılımı olacaktır. Program süresinde hem teroik hem de pratik deneyimlerin aktarıldığı ineraktif bir süreç olması ve bu alanda pratik deneyim kazanılması amaçlanmıştır.

Bu program kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Karadeniz Multipl Skleroz Derneği ve ADAPHA Yapay Zeka ArGe ve Yazılım A.Ş. desteği ile yapılacaktır.

Uygulamalı MS ve Nöroimmünoloji Akademisinin tüm katılımcılar için faydalı bir deneyim olacağını inanıyor ve periypdik olarak devem edecek başarılı bir etkinlik olmasını diliyorum.

Prof. Dr. Murat Terzi
Karadeniz Multipl Skleroz Dernek Başkanı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.