Yüz Yıllık Cumhuriyet ve Türk Modernleşmesi Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
25 Ekim - 26 Ekim 2023

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.topkapi.edu.tr/tr-TR/ana-sayfa/152660
DAVET
Yüz Yıllık Cumhuriyet ve Türk Modernleşmesi Sempozyumu 2023, İstanbul Topkapı Üniversitesi (Topkapı) tarafından 25 -26 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenecek çift kör hakem değerlendirmeli ulusal bir etkinlik olacaktır. Sempozyumun ana dili Türkçe’dir ve oturumlar yüz yüze İstanbul Topkapı Üniversitesi Kazlıçeşme Kampüsü’nde yapılacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana geçen yüz yılda, ülkemiz birçok alanda önemli gelişmeler kaydetmiştir. Bu gelişmeler, ülkemizin modernleşme sürecinin bir yansımasıdır ve tarih, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, dış politika, ekonomi, uluslararası örgütler, kentleşme, güzel sanatlar ve sağlık gibi konuları ele almak için bir sempozyum düzenlenmesinin önemini ortaya çıkarmaktadır.

Bu sempozyumun ana amacı, Türk modernleşmesi sürecinde yaşananları anlamak ve geleceğe yönelik stratejiler geliştirmek için bu konuları detaylı bir şekilde ele almaktır. Bu konular, geçmişte yaşananların yanı sıra bugün ve gelecekte de ülkemiz için önemli olacaktır. Modernleşme süreci, ülkemizin gelişimi ve ilerlemesi açısından son derece kritik bir rol oynamaktadır.

Sempozyumda ele alınacak konular arasında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan günümüze kadar geçen süre zarfında yaşanan tarihi olaylar, siyasi dönüşümler, uluslararası ilişkilerdeki gelişmeler, dış politikadaki değişimler, ekonomik kalkınma ve sürdürülebilirlik, uluslararası örgütlerdeki rolümüz, kentleşme ve şehir planlaması, güzel sanatlar ve kültürel mirasın korunması, sağlık sektöründeki gelişmeler yer almaktadır...

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.