12. Uluslararası Kozmetik Kimyası Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi

KONGRE TARİHİ
18 Şubat - 20 Şubat 2022

KONGRE ŞEHRİ
Belek, Antalya, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.kozmetikkongresi.org
DAVET
Değerli Bilim İnsanları, Kamu ve Özel Sektör Uzman ve Temsilcileri,

Kimyagerler Derneği tarafından 2011 yılından beri kesintisiz bir şekilde düzenlenen Kozmetik Kongresi, derneğimizin kurumsal özellikli etkinliklerinden biridir. Kongre kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler, hem katılımcıların eleştiri ve önerileri hem de kongre süreklilik komitesi tarafından takip edilen uluslararası gelişmeler dikkate alınarak her yıl yenilenmektedir. Kozmetik endüstrisi ile akademiyi bir araya getirmek suretiyle alandaki gelişme ve yeniliklerin birlikte tartışıldığı kongremiz, ülkemiz adresli bilimsel toplantılar arasında kaliteden ödün vermeyen ve bu yönüyle meslek ve bilim insanları arasında son derece güven duyulan, Kimyagerler Derneği’nin adıyla bütünleşik ülkemiz adresli marka kongrelerden biri halini almıştır.

12’nci Kozmetik Kongresi, Kimyagerler Derneği ve Gebze Teknik Üniversitesi’nin ortak organizasyonu ile 18-20 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da Susesi Luxury Resort’ta gerçekleştirilecektir. Kimyagerler Derneği, kimya biliminin merkezi bir bilim olarak sağlık, yaşam bilimleri ve teknoloji ile yüzyıllara dayanan derin ilişkilerini göz önünde bulundurarak sorunlara multi disipliner bir bakış açısı kazandırmak amacıyla kozmetik bilimi ve kozmetik sektörü ile yolu kesişen bütün paydaşları 12. Kozmetik Kongresi çatısı altında bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Bilimsel programda; davetli konuşmalar, kısa sözel sunumlar, poster sunumları, kurslar ve workshoplar yer alacaktır. Kısa sözel sunumlar, poster olarak da sergilenerek daha fazla katılımcı ile karşılıklı paylaşım imkanı sağlanacaktır. Posterler, iki gün boyunca toplam dört saat sunulacaktır. Endüstri ve akademide çalışan bilim insanlarından oluşan hakem heyeti tarafından başarılı bulunan posterler ödüllendirilecektir. Bildiri sahipleri, çalışmalarının “Tam Metin” olarak sunulmasını isterlerse, “kongre makalesi” olarak hazırlanacak tam metin bildiriler, konu uzmanı hakemler tarafından değerlendirilmek koşuluyla elektronik kongre kitabında yer alacaktır.

Kongrede üretim ve Ar-Ge çalışmalarının daha verimli, etkin ve başarılı bir şekilde yürütülebilmesi için, özel sektör, kamu ve kurum temsilcilerinin yanı sıra akademideki araştırmacıların da bulunduğu bir toplantının yapılması, Proje İşbirlikleri Platformunun oluşturulması ve ortak proje yapma kültürünün geliştirilmesi hedeflenmektedir. Kozmetik endüstrisi ve Ar-Ge`si için proje desteğinin yanı sıra yetişmiş ve ara eleman desteği sağlayan kurumların kongrede katılımcılarla bir araya gelerek mevcut durum değerlendirmesi yapılacaktır. Kongrede, Kozmetik sektörü ve ürünlerini denetleyen otoritelerin mevcut ve yeni düzenlemeler hakkında kongre katılımcılarını bilgilendirmeleri sağlanacaktır.

Kozmetik sektörünün gelişmesinde tedarik zincirinin önemini dikkate alarak sektöre ve üniversitelere hizmet veren bütün tedarikçi firma ve çalışanlarının kongrede aktif olarak yer almalarını, “kurslar” ve “workshoplar” düzenlemelerini, kongrede stant açarak katılımcı ve sektör temsilcileri ile iletişim kurarak mevcut problemlerin çözümü ve geleceğe yönelik trendlerin belirlenmesine katkı sunmalarını amaçlamaktayız. Bu vesileyle, 18-20 Şubat 2022 tarihinde düzenlenecek “Uluslararası 12’nci Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi”nde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı bildirir, ilginiz ve katkılarınız için teşekkür ederiz.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2023 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.