14. Doğu Güneydoğu Anadolu Hepato-Gastroenteroloji Günleri

KONGRE TARİHİ
10 Eylül - 12 Eylül 2021

KONGRE ŞEHRİ
Diyarbakır, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
dghepatogastro2021.org
DAVET
Değerli meslektaşlarım,

Çatısı altında olmaktan gurur duyduğumuz, 900’den fazla üyesi bulunan ve son yıllarda yüzlerce üyesini yurtdışı uzun süreli eğitim programlarına göndererek ülkemizde bu alanda ilkleri başarmış bir derneğin üyeleriz. Yönetim kurullarımız üyelerimizin özlük ve mesleki hakları konusunda merkezi otorite ve hukuk önünde mücadele etmiş ve ciddi kazanımlar elde etmiştir. Üyelerimizin mezuniyet sonrası donanımını geliştirmek için lokal, ulusal bilimsel toplantılar düzenlemiş, ‘mistake serisi’ gibi basılı yayınlar hazırlamış ve araştırma projelerine maddi destekler sağlamıştır. Üyelerimizin gelişimi için harcanan kaynaklar yerini bulmuş ve bu faaliyetler diğer branşlar ve endüstri tarafından takdirle karşılanmıştır. Bu durum derneğimizin düzenlediği organizasyonlara endüstri desteğinin artmasını sağlamıştır.

Değerli meslektaşlarım, Türk Gastroenteroloji Derneği kendi düzenlediği ulusal toplantılar yanı sıra TGD okulu aktivitelerini de daha az sayıda katılımla ülkemizin değişik şehirlerinde düzenlemiş, ayrıca bölgesel olarak yapılan toplantılara da destek olmuştur. İçinde bulunduğumuz olağanüstü pandemi koşullarında birinci önceliğimizin üyelerimizin sağlığı olması nedeniyle fiziki toplantılarımızı yapmadık. Ancak hem üyelerimiz ile olan birlikteliklerimize devam etmek hem de bilgilerimizi güncellemek amacıyla sanal ortamda çok sayıda bilimsel aktivite gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde online Gastro TV programını hayata geçireceğiz. Bu sayede sanal ortamda gerçekleştirilen bütün aktiviteler derneğimiz web sayfası arşivinden ilerleyen zamanlarda da üyelerimiz tarafından off line olarak izlenebilecektir.

Uzun yıllardır geleneksel olarak Diyarbakır Şubesi tarafından düzenlenen Doğu- Güneydoğu Gastroenteroloji günleri bu yıl 10-12 Eylül 2021 tarihleri arasında Diyarbakır’da düzenlenecektir.

Düzenleme kurulumuz, Gastroenterologlar, Gastrointestinal Cerrahlar, İç Hastalıkları Uzmanları, Aile Hekimleri gibi çeşitli alanlardan katılımcılarımıza hitap edecek genişlikte bilimsel içerik hazırlamaktadır. Gastroenterolojinin ilgi çekici konuları yanısıra temel başlıklar da tartışılacaktır. Oturumlarda öncelikle bölgeden olmak üzere ülkemizin her yerinden konularında söz sahibi olan konuşmacılar yer alacaktır.

Katılımcılarımızın gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalardan oluşan bildiriler hakemlerimiz tarafından değerlendirilip Sözlü ve Poster Sunumuna kabul edilecektir. En yüksek puanı alan Sözlü ve Poster Bildirilerine ödül verilecektir.

Bu toplantıda sanal ortamda da olsa sizleri aramızda görmek ve bilgilerimizi paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Birol ÖZER
TGD Yönetim Kurulu adına

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin