2. Uluslararası Anadolu Ebeler Derneği Kongresi

KONGRE TARİHİ
18 Kasım - 21 Kasım 2021

KONGRE ŞEHRİ
Eskişehir, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.ebelikkongresi2021.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri 18-21 Kasım 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Anadolu Ebeler Derneği Kongresi’ne davet etmekten büyük bir onur ve mutluluk duymaktayız.

“Hayata Bir Ebe İle Başla” teması ile gerçekleştireceğimiz kongremizin temel amacı: Ülkemizde ebeliğin güvenli ve etkin uygulanması konusunda Ulusal ve Uluslararası tüm taraflar arasında iletişim ve işbirliğini arttırarak güncel gelişmeleri ve deneyimleri paylaşmak, ebelik mesleğinin gelişimine katkı sunmaktır.

Dünya genelinde her yıl yaklaşık 140 milyon Ülkemizde 1,3 milyon doğum gerçekleşmektedir. Günümüzde kadınlar halen daha gebelik, doğum ve sonrasında meydana gelen komplikasyonlar nedeniyle ölmektedir. Küresel boyutta bazı bölgelerde anne ölümlerinin yüksek olması, kaliteli sağlık hizmetlerine erişimdeki eşitsizlikleri yansıtmaktadır. Ebeler tarafından sunulan kesintisiz sağlık hizmeti kadınlara sağlıklı yaşam tarzları, hastalıkları önleme ve aile planlaması da dahil olmak üzere bir dizi destek, bilgi sağlama ve nitelikli bakıma ulaşma fırsatı sunmaktadır. Ebeliğin güçlendirilmesi dünyanın pek çok sağlık sorununun cevabı olabilir, bu anlamda bizler öncelikle profesyonel, sosyo-kültürel ve ekonomik engellerin üstesinden gelmeliyiz.

Bu sebeple kongremiz içeriğinde, kuruluş felsefemizi merkeze alarak; nitelikli ebelik uygulamaları için öncülük etmek, güvenli annelik bakımının istendiği kalitede saygı ve onurla gerçekleşmesini sağlamak üzere Ülkemiz ve Dünyanın çeşitli Ülkeleri bilim insanlarının katkıları ile gerçekleşecek konferanslar, paneller ve serbest bildirilerin yanı sıra önemli mesleki tecrübe kazandıracak kurslar planlanmaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)’nün 2020 yılını Hemşirelik ve Ebelik yılı ilan etmesi nedeniyle bu yıl her zamankinden farklı olarak farkındalık oluşturmak üzere kongrede yer almak mesleki sorumluluğumuzdur.

Bizler, tarihin en eski mesleğine sahip olmaktan onur duyuyoruz. Bu mirasımıza sahip çıkıyoruz. Gelenekselden bilimselliğe giden mesleki yolda tüm değerlerimizin yeniden hafızalarda yer etmesi ve kabul görmesi, birlik içinde ve akılcı bir yolda çalışmamız sonucunda gerçekleşecektir. Haklı yolculuğumuzda tüm meslektaşlarımızla sağlık, huzur ve başarı içinde 18-21 Kasım 2021 tarihlerinde kongremizde kucaklaşmak dileğiyle...

Ebe Nesibe UZEL
Anadolu Ebeler Derneği Başkanı

Prof. Dr. Fatma Deniz SAYINER
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin