2. Uluslararası Çocuk ve Kadın Doğum Hastalıkları Kongresi

KONGRE TARİHİ
21 Ekim - 24 Ekim 2021

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Xanadu Resort Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.ckd2021.org
DAVET
Değerli Mestektaşlarımız

21-24 Ekim 2021 tarihleri arasında, Xanadu Resort Hotel Antalya’da, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Avrasya Sağlık ve Sosyal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenecek olan “II. Uluslararası Çocuk ve Kadın Doğum Hastalıkları Kongresi”ne siz değerli meslektaşlarımızı davet etmekten mutluluk ve heyecan duymaktayız.

Günümüzde sağlıklı bir gebelik dönemi, doğum şekli, yaşamın erken dönemlerinden itibaren uygun beslenme ve bağışıklama yaklaşımları ile devam eden çocukluk dönemi toplum ve ülke sağlığı için son derece önemlidir. Bu bilgi çerçevesinde ülkemizde ilk defa bir arada Kadın Doğum ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hekimlerine yönelik olarak düzenlenen kongremizde her iki alanda temel konulardaki son ve güncel bilgilerin paylaşılması hedeflenmektedir. Kongremizin kurslarla zenginleştirilmiş bilimsel programına ek olarak Avrasya Sağlık ve Sosyal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin katkıları ile Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Ukrayna, Gürcistan ve Balkan ülkelerinden katılacak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Kadın Doğum uzmanları ile bölgemizde yeni iş birliklerine ve üst seviyede bilgi paylaşımına olanak sağlanacağını düşünüyoruz. Uluslararası katılımlı olan kongremize katılacak misafir hekimler için kongre boyunca eş zamanlı çeviri yapılacaktır. Bu kongrenin ana hedefi sağlıklı gebeliğin önemi, perinatal önemli morbidite ve mortalitelerin azaltılması ve uzun dönemde görülen sık çocukluk çağı hastalıklarına yönelik en güncel veri ve bilgilerin kılavuzlar ve öneriler eşliğinde katılımcılara sunulmasıdır. Bundan sonraki hedefimiz ise alanında ilk olan bu kongreye her sene ulusal ve uluslararası katılımı arttırarak, kongremizin devamlılığını sağlamaktır.

Çok güzel bir mevsimde, ülkemizin önemli bir turizm merkezi olan Antalya’da gerçekleştireceğimiz bu kongrede sık görülen gebelik ve çocukluk dönemi hastalıkları ve sorunlarına pratiğe yönelik güncel bilimsel verilerin paylaşılması hedeflenmektedir. Kongremizde hem yurt içi hem de yurt dışından katılacak meslektaşlarımızın bilimsel çalışmalarını paylaşabilmesi amacıyla sözel ve poster bildiri sunumları yapılacak, dereceye giren bildiriler ödüllendirilecektir.

II. Uluslararası Çocuk ve Kadın Doğum Hastalıkları Kongresi’nde sizlerin değerli destekleriniz ve katkılarınız büyük önem taşımaktadır. Tüm meslektaşlarımızı ve ilaç endüstrisini 21-24 Ekim 2021 tarihleri arasında Antalya’da düzenleyeceğimiz ve bilimsel bir şölen şeklinde geçmesini planladığımız kongremize davet ediyoruz.

Bilimsel Sekretarya

Dr. Öğretim Üyesi Aynur Feyzioğlu
Prof. Dr. Merih Çetinkaya
Prof. Dr. Şirin Güven

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.