20. Ulusal ve 3. Uluslararası Biyoistatistik Kongresi

KONGRE TARİHİ
26 Ekim - 29 Ekim 2018

KONGRE ŞEHRİ
Gaziantep, Türkiye
KONGRE YERİ
Şirehan Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.biyoistatistikkongresi.org
DAVET
Sevgili Meslektaşlarımız,

Başlıca uygulamaları 17. Yüzyılın ortalarında başlayan, Francis Galton (1822-1910), Karl Pearson (1857-1936) ve Ronald A. Fisher (1890-1962) gibi değerli bilim insanlarının çalışmaları ile temelleri atılan biyoistatistik bilimi, günümüzde sağlık alanının önemli bilim dallarından biri haline gelmiştir. Özellikle günümüzde tıp ve diğer sağlık bilimlerindeki teknolojik gelişmeler ile birlikte veri miktarı, kalite ve çeşitliliğinde artış meydana gelmiş, bu verinin çözümlenmesinde ileri biyoistatistik yöntemlere ve uzmanlaşmış biyoistatistikçilere olan gereksinim günden güne artmıştır. Bu nedenlerden dolayı Biyoistatistik, TÜBİTAK tarafından bu yıl içerisinde Ulusal Bilim Teknoloji ve Yenilik Stratejisi çerçevesinde, ülkemizin öncelikli alanları arasında yer almıştır.

Bu yıl sizleri Biyoistatistik Derneği ve SANKO Üniversitesi tarafından düzenlenen XX. Ulusal ve III. Uluslararası Biyoistatistik Kongresi’ne davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Kongremiz, 26-29 Ekim 2018 tarihleri arasında Gaziantep Şirehan Otel’de gerçekleştirilecektir. Alanımız ile ilgili güncel gelişmelerin değerlendirildiği, mesleki sorunların tartışıldığı, yerli ve yabancı bilim insanları tarafından güncel bilgi ve birikimlerin paylaşıldığı ve çalışmaların sunulduğu uluslararası bir kongre gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.

Kongremizde siz değerli meslektaşlarımızı aramızda görmekten ve Gaziantep’te ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız.

20. yıl buluşmamızda hep birlikte olmak dileğiyle…

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Vildan SÜMBÜLOĞLU
Prof. Dr. Erdem KARABULUT

Kongre Başkanları

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin