22. Uluslararası Doğu Akdeniz Aile Hekimliği Kongresi-DAAHK 2023

KONGRE TARİHİ
11 Mayıs - 14 Mayıs 2023

KONGRE ŞEHRİ
Adana, Türkiye
KONGRE YERİ
Divan Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
daahk.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri, 22. Uluslararası Doğu Akdeniz Aile Hekimliği Kongresi DAAHK2023’ye davet etmekten mutluluk duymaktayız.

Yaşadığımız olağanüstü dönem içinde bilimselliğin devam etmesinde büyük özverilerle emek veren değerli akademisyen hocalarımız ile 2022 kongresini hem yüz yüze hem de sanal platformlardaki yoğun katılımlarla tamamladık.

Her geçen yıl giderek artan ilgi odağı olan DAAHK2023’nin tema’sı “Tarihten ve Kültürden İlham Alan Aile Hekimliği’nin İnsan Sağlığındaki Öncü Rolü” olarak belirlendi.

Yeni normal olarak belirlenen ve hayatımızın her yönünü tümüyle değiştiren bu çağda “Dijital Dönüşüm” de beklenenden daha hızlı bir şekilde ivedilendi. Sağlık alanında da kendini gösteren dijital dönüşüm, teletıp uygulamaları, yapay zekânın sağlık hizmet sunumuna entegre olması, giyilebilir dijital cihazların varlığı, sağlık sistemlerin blockchain uygulamaları gibi yeni kavramları da güncel bilgiler olarak karşımıza çıktı.

Bütün bu süreçlerde tarihten ve kültürden ilham alan Aile Hekimliği’nin İnsan Sağlığındaki Öncü Rolü’nün önemi ve değeri de daha iyi anlaşılmaktadır. Bütün bu dijital dönüşüm içinde aile hekimlerinin klinik yaklaşımları biyopsikososyal, kültürel ve varoluşsal boyutta ele almaları gibi disiplin olarak aile hekimliğinin bireyselleştirilmiş bakım vurgusuna inovasyon ile sağlıklı yeni bir gelecek kavramını irdelemek birinci basamak ruhu içinde, her bir bireyin kendine özgü ve tek olduğunu desteklemesiyle hekimlere, hastalarının iyileşmelerinde özerkliklerine saygı duyarak destekleyici yaklaşım kurabilmeleri için “sağlıklı bir gelecek” kurmasına rehberlik eder. Hem özel hem de kamusal niteliklere sahip olan sağlık hizmeti ve sağlık hakkı, yarattığı dışsallıklar nedeniyle küresel kategoride yer almaktadır. Özellikle küreselleşmenin beraberinde getirdiği ticaret, teknoloji, göç, iletişim ve hızlı bilgi akışı sağlık üzerinde önemli etkiler bırakmakta, bulaşıcı hastalıklar-salgınlar ülke sınırlarını kolayca aşmakta ve geniş halk kitlelerini tehdit etmektedir. Öte yandan sağlık hizmet sunumunun uluslararası düzeyde sağlanması konusu da tartışmaya açılmakta, sağlık hakkı, sağlık hizmet sunumu ve finansman mekanizmasının nasıl işleyeceği önem taşımaktadır.

Geçmişi bilip değerlendirmeden geleceğin şekillendirilmesi olası görülmediği için Aile Hekimliğini’nin insan sağlığındaki ve sağlık sistemindeki öncü rolünü sizlerle hem online hem de yüz yüze olarak, 11-14 Mayıs 2023 tarihlerinde Adana’da portakal çiçeklerinin kokusu eşliğinde zengin bir bilimsel program çerçevesinde paylaşmak, saygın uluslararası ve ulusal konuşmacıları dinlemek, sözel ve poster bildirileri sunmak, bilgi ve becerilerimizi güncellemek, fikir ve deneyim paylaşımında bulunmak, bilimsel işbirliği fırsatları yaratmak, yeni meslektaşlarla tanışmak ve eski dostlarla hasret gidermek üzere buluşacağız.

Sizleri, Düzenleme Kurulu adına, Akdeniz’in incisi Adana’ya davet ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Ertan MERT
Prof. Dr. Ersin AKPINAR
DAAHK2023 Eş Başkanları

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.