3. Uluslararası Türk Dünyası Multipl Skleroz Kongresi

KONGRE TARİHİ
02 Nisan - 04 Nisan 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.mskongresi.org
DAVET
Türk dünyasında multipl sklerozun bilinirliği ve güncel tanı ve tedavilerini konuşmak için düzenlediğimiz Uluslararası Türk Dünyası Multipl Skleroz Kongresi’nin hem ülkemizdeki hem de dost ve kardeş ülkelerdeki paydaşlarımız tarafından çok ilgi gösterilmesi ve önemli bir açığı kapatması nedeniyle daha sonraki yıllarda da geleneksel olarak devam etmesi kararlaştırılmıştı. Oluşturulan sekretarya tarafından 2.sinin de Türkiye’de yapılması, daha sonraki yıllarda her yıl bir dost ülkede yapılması kararı alınmıştı. Bu bağlamda 2021 Özbekistan’da, 2022 Azerbaycan’da, 2023 Kazakistan’da yapılması kararlaştırılmıştı. 2021’de Özbekistan-Taşkent’de yapacağımız kongreyi Özbekistan’daki paydaşlarımız gerekli hazırlıkları yaparken ortaya çıkan ve dünyaya saran covid enfeksiyonu nedeniyle pandeminin bitebileceği düşünülerek bir süre beklemek zorunda kalınıldı. Ancak pandemi sürecinin halen devam etmesi nedeniyle bu yılki toplantının düzenleme kurulu tarafından online yapılması, pandemi süreci biter ise 2022 Özbekistan’da, sonraki yılarda da planlandığı şekilde devam etmesi kararı alındı. Bu yıl 2-4 Nisan 2021 de yapacağımız toplantı düzenleme kurulu tarafından online olarak yapılacak ve 2.5 gün sürecektir.

Kongremizde; nöroimmünoloji- multipl skleroz, NMO, MOG ilişkili hastalıkların güncel tanısı, tedavisi ve bu alandaki güncel gelişmelerle ile birlikte pandemi sürecinde bu hastalıkların takip ve tedavisi konuşulacaktır. Kongremiz ile geçen yıllarda başlattığımız, ülkemizde ve Türk Dünyasında multipl skleroz hastalığının tanı ve tedavisinde güncel, akılcı, etkin ve pratik uygulamalar ile ilgili bilgi paylaşımının artırılması hedeflenmiştir.

Ülkemizin dört bir yanında bulunan nöroloji uzmanları ve multipl skleroz alanında çalışan tüm paydaşlarımızın bu programa geniş bir katılım göstermesini beklemekteyiz. Ayrıca kongremize Türk dünyasından da geniş katılım beklemekteyiz. Bir ilk olarak başlattığımız Kongremiz vasıtasıyla, ülkemizdeki multipl skleroz alanında çalışan nöroloji uzmanları ile Türkî Cumhuriyetlerindeki meslektaşlarımız bir araya getirilerek geniş iş birliğini alanı oluşturulmuştur…

Sözel ve poster bildiriler ile ülkelerimizde yapılan çalışmalar sunulacak ve yapılabilecek ortak çalışmalar için ortam sağlanmış olacaktır.

Kongre sürecinde verilen aralarda ülkelerimize ait sosyal etkinlikler de olacaktır.

2-4 Nisan 2021 tarihinde online olarak gerçekleştireceğimiz Uluslararası Türk Dünyası Multipl Skleroz Kongresinin hem ülkemiz hem de Türk Dünyasındaki nörologlara önemli katkılar sağlayacağını umuyoruz. Tüm meslektaşlarımızla bu özel etkinlikte birlikte olmaktan onur ve mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla

KONGRE DÜZENLEME KURULU

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.