30. Ulusal Patoloji Kongresi

KONGRE TARİHİ
20 Mayıs - 23 Mayıs 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.patoloji2021.org
DAVET
Sevgili Meslektaşlarımız,

Patoloji Dernekleri Federasyonu ve Türk Patoloji Derneği’nin birlikte düzenleyeceği 30. Ulusal Patoloji Kongresi, 20-23 Mayıs 2021 tarihlerinde “online” olarak gerçekleştirilecektir. Kongre Düzenleme Komitesi olarak bizler, ulusal patoloji kongrelerinin 30 yıllık geçmişine sahip çıkma, bu süreçte verilen çabaların hiç unutulmaması adına her ortamda gelecek nesillere aktarma sorumluluğunu taşıyarak, üstlendiğimiz bu süreci sizin katkılarınızla başarıyla tamamlayacağımıza inanıyor ve dijital platformda da olsa, sizlerle buluşmaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyoruz.

Öncelikle, siz değerli üyelerimizin önerilerini göz önüne alarak; federasyonumuzun gücünü oluşturan çalışma grupları, komisyon ve kurullarımızın ortak çabaları ile planlanacak olan bilimsel programı, değerli konuşmacılarımız ve yurtdışından katılacak bilim insanları ile sizlere yansıtmayı ve kongremizi bilimsel açıdan en üst düzeye taşımayı amaçlıyoruz. Bilginin güncellenmesi ve paylaşılarak güçlenmesi, morfoloji ile genetik datanın, patoloji tanısı ile klinik yansımasının bütünselliğinin sağlanması ana hedeflerimiz. Bu doğrultuda, güncel bilgi ve gelişmeleri gözden geçirmek, yaptığımız çalışmaları, yenilikleri ve deneyimleri birbirimizle paylaşmak, rutin işleyişte karşılaştığımız sorunları dile getirmek, çözüm önerileri oluşturmak ve patoloji tanısının yönlendiriciliği konusunda farkındalık yaratmak, kongremizin temelini oluşturacak.

Bilimsel programımızda, önceki yıllarda olduğu gibi konferans, panel, videomikroskopi oturumları, olgu sunumları ve kursların yanı sıra karşıt görüş toplantıları, çoklu-disiplin toplantıları, tuzak vaka sunuları gibi günlük pratiğimize yönelik farklı formatta oturumlara ve özellikle genç nesil patologlara ufuk açacağını düşündüğümüz, 2020 sonrası patoloji bilimi konferanslarına yer vermeyi düşünüyoruz.

“Geçmişten Geleceğe Hep Birlikte” ilkesi doğrultusunda, çok değerli duayen hocalarımız ile genç meslektaşlarımızı aynı bilimsel ortamda buluşturmaya özen göstereceğimiz 30. Ulusal Patoloji Kongresi’nde sizleri aramızda görmek istiyoruz. Katılımınız ve katkılarınız ile zenginleştireceğiniz kongremizde, hep birlikte olmak en büyük dileğimiz.

Sevgi ve Saygılarımızla...

Prof. Dr. Çiğdem Ataizi ÇELİKEL
Türk Patoloji Derneği Başkanı
30. Ulusal Patoloji Kongresi Başkanı

Prof. Dr. Kemal BAKIR
Patoloji Dernekleri Federasyonu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.