4. Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Kongresi

KONGRE TARİHİ
18 Kasım - 21 Kasım 2021

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.bariatrik2021.org
DAVET
18-21 Kasım 2021 tarihleri arasında Cornelia Diamond Kongre Merkezinde yapılacak olan 4. Uluslararası katılımlı Ulusal Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Kongremizde sizleri aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyacağız. 2019 yılı Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya bugüne kadar benzeri görülmemiş bir hızla yayılan Covid-19 pandemisi nedeni ile hepimizin hayatları değişti. Dünya yeni bir yaşam, çalışma, eğitim ve kongre formatına girdi. Her ne kadar eski, sıcak, bilimsel ve sosyal yönü ağırlıklı kongreleri özlesek de, yakın gelecekte normale dönüş çok hızlı olmayacak gibi görünmektedir. Hibrit kongrelerin düzenlenmesi tüm dünyada olduğu gibi, bizde de gereklilik olmuştur. Bu nedenle 4. Uluslararası katılımlı Ulusal Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Kongremizi bu zor şartlarda hibrit kongre (kongre merkezi ve aynı anda online) şeklinde yapacağız.

Dünyada obezite, Covid-19 pandemisinden önce de ciddi bir pandemiydi. Korona salgını ile bir kez daha görüldü ki; obezite ve ilişkili hastalıkları bulunan bireyler diğer pandemiler nedeniyle en fazla kaybın yaşandığı grubu oluşturmaktadır. Bu süreçte, obezite ve obezite ile ilişkili hastalıklarla bilimin ışığı altında ciddi mücadele edilmesi gerekliliği bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Kongremizde uluslararası ve ulusal boyutta alanında çok önemli isimler bizlerle birlikte olacak ve interaktif bir formatta, gerçek zamanlı ve canlı olarak alandaki tüm tartışmalı noktalara açıklık kazandırmaya çalışacaklar.

Bilgilerimizi tazelemek, paylaşmak, yeni bilgiler edinmek ve obezitenin çözümüne bilimsel olarak katkıda bulunmak için, obezite ve obezite ile ilişkili hastalıkların tedavisi ile ilgilenen tüm paydaşlarımızı kongremize bekliyoruz. Sizlerin katılımı ve varlığı kongremize güç katacak.

En içten saygı ve selamlarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Aziz SÜMER
Kongre Başkanı

Doç. Dr. Recep AKTİMUR
Kongre Sekreteri

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.