4. Multipl Skleroz Çalıştayı

KONGRE TARİHİ
27 Şubat 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.mstoplantilari.com
DAVET
4. Multipl Skleroz Çalıştayı’nın değerli katılımcıları,

İyi bir tanısal değeri olan, prognostik öneme sahip ve klinik sonuç üzerinde etkisi olan ideal bir multipl skleroz biyobelirteci arayışı uzun yıllar öncesine dayanır ve halen devam etmektedir. Ne yazık ki, güvenilir tanısal değer, prognostik değer, yüksek duyarlılık ve özgüllük ve klinik etki sunabilen tek bir belirteç yoktur. MS için en iyi biyobelirteci bulmak için daha fazla çalışmaya ihtiyacımız var.

Bu çalıştayın amacı, bugüne kadar var olan multipl skleroz biyobelirteçlerine genel bir bakış sağlamaktır. Her bir biyobelirtecin sahip olabileceği klinik etkinin yanı sıra prognostik, tanısal, hastalık izleme ve tedavi yanıtı değerlerinin belirlenmesindeki yeri çalıştaydaki tartışmaların ana eksenini oluşturacaktır. Biyobelirteçleri değerlendirirken kullanılabilecek birden fazla sınıflama yöntemi olabilir. Bu çalıştayda, moleküler/genetik biyobelirteçler ve görüntüleme biyobelirteçleri şeklinde ayırmayı tercihe ettik. Bu bağlamda, ülkemizin birçok kentinden, MS alanında çalışan ve bu alanda yeni gelişmeleri izleyip uygulayan değerli konuşmacılar çalıştayın amacına ulaşmasına katkıda bulunacaktır. Çalıştayı, yeni gelişmelerin en önemli tetikleyicisi taze fikirlerle zenginleştirmek amacıyla, her oturumda “Genç Soru” ve son oturumda “Genç Yorum” bölümlerinde yeni yüzleri MS alanında göstermeyi hedefledik. 3. Multipl Skleroz Çalıştayı’ndan 363 gün sonra 27 Şubat 2021’de, hala COVID-19 salgının etkisindeyken, ama salgının biteceği konusunda her zamankinden daha umutlu olacağımız günde buluşacağız. Yeni çalışma fikirlerinin filizleneceği verimli bir çalıştay olmasını diliyoruz.

MS Araştırmaları Derneği ve Düzenleme Kurulu adına,

Prof. Dr. Serkan Özakbaş

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin