7. Meme Radyolojisi Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
29 Mayıs - 30 Mayıs 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
memeradyolojisi2021.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

7. Meme Radyolojisi Sempozyumu’nu Nisan 2020 tarihinde Ankara ‘da yapmayı planlamıştık. Ancak bildiğiniz gibi COVID-19 salgını nedeniyle ertelemek zorunda kaldık. Pandemi koşullarının devam etmesi nedeniyle sempozyumu 29-30 Mayıs 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak yapmaya karar verdik. Sizlerin katılımından büyük onur ve mutluluk duyacağız.

Bu sempozyumu 20 Ekim 2019’da çok erken kaybettiğimiz Uludağ Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Uğur Topal’ın anısına adadık. Sevgili arkadaşımız ülkemizde meme ve akciğer radyolojisinin gelişimine çok emek vermiş değerli bir bilim insanıydı.

Bilimsel kurulumuz, hem bilimsel düzeyi yüksek hem de günlük değerlendirmelerimizde zorlandığımız tartışmalı konuları içeren yoğun bir proğram hazırlamaktadır.

Sempozyumda meme MRG, kontrastlı mamografi, tomosentez ve elastografi gibi ileri meme görüntüleme yöntemlerinin kullanımı üzerinde ayrıntılı olarak durulacaktır. Ayrıca, meme görüntülemenin tipik olmayan bulguları, in situ neoplazilerin görüntülenmesi, meme kanserli hastanın preoperatif ve postoperatif izlemi, yüksek riskli lezyonlara yaklaşım gibi konulara yer verilecektir.

Her zaman tartışmalı bir konu olan meme kanseri taraması ve son yılların popüler bir alanı olan yapay zekanın meme görüntülemede kullanımı ele alacağımız konular arasındadır.

Ek olarak, bir cerrah ve patoloğun da katılacağı olgulara multidisipliner yaklaşım oturumunun ve nadir olgular oturumunun ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Malesef sempozyumlarımızın vazgeçilmez bir parçası olan meme biyopsisi kursunu uygulamalı olarak yapamıyoruz. Ancak, özellikle meme girişimlerine yeni başlayanlar için yararlı olacağını umduğum uygulama videolarını izleme ve soru yöneltme imkanını bulacaksınız.

Saygıdeğer meslektaşlarımız, özenle hazırlanmış bir bilimsel proğramı olan ve faydalı olacağına inandığımız 7. Meme Radyolojisi sempozyumuna katılımınızı bekliyoruz.

29-30 Mayıs 2021 tarihinde çevrimiçi toplantımızda buluşmak üzere saygılarımızı sunarız.

Prof. Dr. Figen Başaran Demirkazık

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.