Pediatrik Dermatoloji-Romatoloji Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
09 Ekim - 10 Ekim 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
pdrs2021.org
DAVET
Değerli meslektaşım,

Dermatolojik belirti ve bulgular romatolojik hastalıkların tamamına yakınında gözlemlediğimiz, tanıda çocuk romatologlarının farkındalığının yüksek olmasını gerektiren ögelerdir. Yenidoğan döneminden adölesan döneme uzanan süreçte pek çok dermatolojik hastalık da izlem sırasında romatolojik bulgularla dermatoloji hekimlerinin karşısına gelebilmektedir. Bu yakın birliktelikten yola çıkarak ve bilim dalları arasındaki iletişimin ve bilgi alışverişinin gerekliliğine inanarak 9-10 Ekim 2021 tarihleri arasında ülkemizde ilk Pediatrik Dermatoloji-Romatoloji Sempozyumunu çevrimiçi olarak gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Pediatrik Dermatoloji-Romatoloji Sempozyumu Milli Pediatri Derneği İstanbul Şubesi çatısı altında düzenlenecektir. Bu sempozyum ile amacımız hem dermatolog hem de pediatrik romatolog bakış açısı ile hastalıkları değerlendirilmek ve zengin görsellerle bezenmiş sunumlarla klinik tanı ve tedavi ile ilgili son gelişmeleri gözden geçirebilmektir.

Bu bilinç ve sorumlulukla, ilkini gerçekleştireceğimiz sempozyumda ülkemizin önemli eğitim kurumlarında pediatrik romatoloji ve dermatoloji alanlarında çalışan değerli akademisyenlerin katılımı ile panel, sempozyum, sözlü ve poster bildiri sunumlarını içeren, bunun yanısıra zor olguların tartışıldığı nitelikli bir program hazırlanmıştır.

Sempozyumumuz kapsamında çocuk romatolojisi pratiğinde artan sıklıkla kullanılmaya başlanan, romatolojik hastalıkların tanınmasında ve izleminde faydalandığımız bir yöntem olan tırnak dibi kapilleroskopik incelemesi ile ilgili bir atölye de gerçekleştirilecektir.

Pediatrik Dermatoloji-Romatoloji Sempozyumu Milli Pediatri Derneği İstanbul Şube Başkanı ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Romatoloji Bilim Dalı Başkanı Saygıdeğer Hocamız Rukiye Eker Ömeroğlu onuruna düzenlenecektir.

Bilimsel olarak faydalanacağınızı düşündüğümüz bu sempozyumda sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk ve onur duyacağız.

Saygı ve Sevgilerimizle
Düzenleme Komitesi adına
Doç. Dr. Nuray Aktay Ayaz

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2023 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.