Çocuk Beslenmesinde Çözüm Odaklı Yaklaşımlar Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
15 Mart - 16 Mart 2019

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi

KONGRE WEB SİTESİ
ikubes.iku.edu.tr
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Sağlıklı beslenme, bebek, çocuk ve anne sağlığına, bağışıklık sisteminin güçlenmesine, bulaşıcı olmayan hastalık risklerinin azalmasına ve beklenen yaşam süresinin uzamasına katkı sağlar. Çocuklar, çoğu etkili bir şekilde önlenebilen veya tedavi edilebilen yetersiz beslenmenin yol açtığı hastalıklara karşı yatkındır. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre çocuk ölümlerinin %45’i yetersiz beslenme ile ilişkiliyken, okul çağı çocuk ve adolesanlarda obezite ise son 40 yılda 10 kat artış göstermiştir. Geleceğimiz olan çocukların sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanması, tüm toplumlar için temel ilgi odağı olmalıdır.

Bu nedenle, İstanbul Kültür Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü olarak, yaşam boyu öğrenme yaklaşımıyla her sene düzenlemeyi amaçladığımız sempozyumlarımızda bu sene çocuk sağlığı, hastalıkları ve çocuk beslenmesi üzerine odaklanıyoruz.

Güncel gelişmelerin çözüm odaklı yaklaşımlarla ele alınacağı “Çocuk Beslenmesinde Çözüm Odaklı Yaklaşımlar Sempozyumu”na katılımınızdan onur duyacağız.

Sempozyum, 15-16 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Çocuk beslenmesi alanında güncel mesleki uygulamalarda karşılaşılan problemlere alanında uzman bilim insanlarının çözüm odaklı katkı sunacağı “Çocuk Beslenmesinde Çözüm Odaklı Yaklaşımlar Sempozyumu”nda buluşmak dileğiyle.

Saygılarımızla,
Dr. Öğr. Üyesi Nihan Çakır Biçer
Sempozyum Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin