Ege Üniversitesi 23. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi

KONGRE TARİHİ
27 Mayıs - 28 Mayıs 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
kongreikt.ege.edu.tr
DAVET
Ege Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi 1998 yılında Türkiye’nin ilk “İktisat Öğrencileri Kongresi”ni düzenlemiş ve ülke çapında büyük ilgi uyandıran bu organizasyonu geleneksel hale getirmiştir. 2006 yılından itibaren uluslararası boyutta düzenlenen kongre, bu yıl 27-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında dijital platformda “Kalkınmada Güncel Yaklaşımlar” üst başlığı ile düzenlenecektir.

İktisadi kalkınma, üretim yapısının yüksek katma değerli ürünler üretecek şekilde değiştirilirken, elde edilen gelirin adaletli dağıtımı ve bireylerin yaşam standartlarının yükseltilmesi gibi farklı boyutları birlikte ele almaktadır. Bu yönüyle kalkınma, gelişmekte olan ülkeleri ilgilendirdiği kadar gelişmiş ülkeleri de ilgilendirmektedir. Bu sebeple, İkinci Dünya Savaşı sonrası dönemde yoksulluğu sona erdirmek ve sürdürülebilir insani kalkınmayı gerçekleştirmek hedefiyle kurulan Birleşmiş Milletler tarafından Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları açıklanmaktadır. Bu amaçlar bir yandan yoksulluk ve eşitsizlikleri ortadan kaldırırken, diğer yandan çevre ve doğal kaynakların korunması esasına dayanan çeşitli unsurları da içermektedir. Ayrıca yaşanan pandemi, sürdürülebilir kalkınmanın gelişmiş veya gelişmekte olan ülke ayrımına bakmaksızın yeni bir bakış açısıyla değerlendirilmesinin gerekli olduğunu ortaya koymaktadır. Bu kapsamda UNDP’de ekonomik, sosyal, kurumsal ve çevresel ilerlemeyi dengeleyen yeni bir kalkınma gündemine doğru ilerlemektedir...

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin