Multiple Skleroz Tanı ve İzleminde Klinik Radyolojik Yaklaşım Çalıştayı

KONGRE TARİHİ
16 Mart 2019

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
Hilton Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.ms-nororadyoloji2019.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

16 Mart 2019’de İzmir’de Türk Nöroloji Derneği (TND) MS Çalışma Gurubu ve Türk Nöroradyoloji Derneğinin (TNRD) ortaklaşa düzenleyeceği Multiple Skleroz Tanı ve İzleminde Klinik Radyolojik Yaklaşım Çalıştayı’na sizleri davet etmekten mutluluk duyuyoruz .

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da nörolog ve nöroradyolog meslektaşlarımızın ortak bir platformda bir araya gelip tartışabildiği, “MS Tanı ve İzleminde Klinik ve Radyolojik Yaklaşım ” konusunda güncel bilgilerin paylaşıldığı, bilimsel ve interaktif verimli bir ortam oluşmasını amaçlamaktayız.

Çalıştay bünyesinde; MS tanısında, ayırıcı tanısında ve klinik takipte Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG) tekniklerinin yeri, MS radyolojik tanısında karşılaşılan sorunların ele alınmasını yine hedefledik.

Yeni MS kriterlerinin klinik pratikte uygulanımları, MRG progresyon belirteçleri, olgular ışığında Nöromyelitis optica spektrum hastalıklarında ve çocukluk çağı demyelinizan hastalıklarında görüntüleme özellikleri hem klinisyen hem nöroradyolog bakış açısıyla gözden geçirilecektir. Bu yıl ayrıca, “Nöroradyolojide Yapay Zeka ve MS” başlığı altında özel oturumda yurt içinden ve yurt dışından katılacak olan uzmanlarla güncel bilgilere ulaşma olanağı bulacağız.

MS tanı, ayırıcı tanısında öğretici radyolojik bulguları olduğunu düşündüğünüz olgularınızı poster gönderi olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

İzmir’in ılık meltemi ve martılarıyla baharı karşılarken verimli geçeceğine inandığımız bir çalıştayda görüşmek dileği ile…

Düzenleme Kurulu Adına,

Prof. Dr. Nur Yüceyar

Prof. Dr. Cem Çallı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.