Prof. Dr. Ümit Ukşal 10. Ulusal Pediatrik Dermatoloji Günleri

KONGRE TARİHİ
02 Haziran - 05 Haziran 2022

KONGRE ŞEHRİ
Eskişehir, Türkiye
KONGRE YERİ
Tasigo Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.pediatrikdermatoloji2022.org
DAVET
Değerli meslektaşlarımız,

İki yılda bir düzenlenen Prof. Dr. Ümit Ukşal Pediatrik Dermatoloji Günleri’nin onuncusunu bu yıl Eskişehir’de gerçekleştireceğiz. Halen devam etmekte olan pandemi sürecinin ardından, bilimsel ve sosyal açıdan sizleri mutlu edecek, hep birlikte yüz yüze olacağımız bir toplantı yapabilmeyi çok istiyoruz.

Pediatrik dermatoloji birçok ülkede dermatolog ve pediatristler için bir üst uzmanlık dalıdır. Çocukların deri hastalıklarını tedavi eden hekimlerin çocukların küçük yetişkinler olmadığını ve bütün çocukların da birbirinin aynısı olmadığını her zaman göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Çocuklarda görülen deri hastalıklarının tanısında karşılaşılan zorluklar, sadece bu döneme özgü görülebilen hastalıklar, bebek ve çocuklarda tedavilerin erişkinlerden farklı olabilmesi ve bu yaş grubunda uygulanacak lokal ya da sistemik tedavilerin ciddi olabilecek yan etkilerinden dolayı pediatrik dermatolojinin önemi tüm dünyada giderek artmaktadır. Toplantımızın en önemli amaçlarından biri dermatolog ve pediatristler arasında bilgi alışverişini sağlayarak pediatrik dermatoloji eğitimine ve gelişimine katkıda bulunmaktır.

Kongreler bilgileri yenilemenin ve paylaşmanın yanı sıra dostlukların da pekiştiği bilimsel toplantılardır. Eskişehir’de bilim alanımızdaki gelişmeler ışığında, konusunda deneyimli konuşmacılar tarafından yapılacak olan sunumlarla, kurslarla, ilginç olguların sunulacağı “tanınız nedir?” oturumları ile bilgilerimizi güncellemeyi ve deneyimlerimizi birbirimizle paylaşmayı hedefliyoruz. Eskişehir’de 2-5 Haziran 2022 tarihleri arasında sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyacağız.

Saygılarımla

Prof. Dr. Serap Utaş
Türk Pediatrik Dermatoloji Derneği Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.