Topraktan Sağlığa Yaşam Kampı

KONGRE TARİHİ
02 Haziran - 04 Haziran 2023

KONGRE ŞEHRİ
Kastamonu, Türkiye
KONGRE YERİ
İksir Resort Town

KONGRE WEB SİTESİ
topraktansagliga.com
DAVET
Topraktan Sağlığa Yaşam Kampı’na herkesi davet ediyoruz...

Antik çağlardan beri sağlık, güzellik, ölümsüzlük hep en arzulanan olmuştur. Sağlıklı yaşam sırları insan var olduğundan beri ilgi çekmektedir. Sağlıklı yaşam, bedenen ve ruhen sağlıklı, iyi, mutlu hissettiren bir yaşam şeklidir. Kendimizi tanımak, duygularımızı anlamak ve doğru ifadelendirmek sağlıklı bir fizik ve duygusal beden için çok önemlidir.

Sağlıklı yaşam sağlıklı beslenme ve doğru besine ulaşmakla başlar. Doğru besin sağlıklı toprak, tohum ve besinler tabağımıza gelene kadar olan biten her şeyi kapsar. Sağlıklı yaşamın ilk adımı sağlıklı beslenme, hareket ve iyi bir uykudur. Bizimle beraber yaşayan kalabalık mikroorganizma topluluğu, kendi bedenimiz ve dünyamızdaki büyük ekosistem ilişkileri yaşamımızı şekillendirmektedir. Bedenimizde, bağırsaklarımız bizi yöneten bu ekosistemin en önemli merkezidir. Sağlıklı yaşam ancak sağlıklı bağırsaklarla mümkün olur. Bağırsaklarımız beynimizle, kalbimizle, cildimizle, her sistemle ilişkiler halindedir. Ne yediğimizle nasıl hissettiğimiz arasında da güçlü bağlantılar vardır.

Sağlıklı yaşam için ne yiyelim? Ne yemeyelim? Nasıl yiyelim? Yediklerimiz yeterli mi? Destek almak gerekir mi? Neden? Ne kadar? Ne zaman? Nasıl karar verelim? Bu konular herkesin çok ilgisini çektiği için öyle çok söylenen, yazılan çizilen var ki... Hepimizin kafası çok karışıyor. Bu dinamik konuda, bilim ve kanıt esaslı çalışan her biri kendi alanlarının en güvenilirleri olan bir ekiple bir araya gelerek, sağlık profesyonelleri ve herkesin doğru bilgiye ulaşmasını, doğanın içinde birlikte öğrenip, birlikte uygulayarak keyifli bir yaşam kampı ve sağlıklı yaşam modeli sunmak istedik.

Sağlıklı yaşam anahtarlarını doğanın içinde kadim topraklarda hep beraber bulalım...

Meltem Yalınay

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.