1. MYDERN Ulusal Disiplinler Arası Çalışma Kongresi

KONGRE TARİHİ
01 Mayıs - 03 Mayıs 2023

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Pine Beach Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.mydern2023.com
DAVET
Değerli meslektaşlarım, sevgili sağlık çalışanları ve kıymetli öğrencilerimiz,

Sanayi devrimiyle başlayan uzmanlaşmanın, sağlık alanında yaşanan teknolojik gelişmeler ve tıp eğitimine verilen önemin artması doğrultusunda, tıpta uzmanlaşma olarak ortaya çıktığını görüyoruz. Hekimlerin, tıp eğitimi sonrasında uzmanlaşmaya başladığını, bazı organların hatta hastalıkların uzmanlık alanları oluştuğunu, fakat yıllar içerisinde tıpta aşırı uzmanlaşmanın geliştiğini; “hasta değil hastalık vardır” düşüncesinin ortaya çıktığını, hekimlerin ortak çalışma, hastayı bütün olarak değerlendirme, multidisipliner bakış açısıyla neden ve sonuc¸ bağlamından uzaklaşarak sadece kendilerine ait uzmanlık alanları hakkında değerlendirme yaptıklarını ve ne yazık ki tıpta uzmanlık alanlarının işbirliğinden uzaklaştıklarına tanıklık ediyoruz. Bilimde ve teknolojide ki bu kadar gelişme ve ilerlemeye rağmen, mesleğinin özü insan olan hekimlik mesleğinde daha doğrusu “hekimlik sanatında” uzmanlık alanlarının keskin çizgilerle birbirinden ayrıldığını, uzmanlık alanlarının birbirleriyle bütün içerisinde çalışmaktan her geçen gün daha da uzaklaştığını görüyoruz. Tam da bu noktada “hastalık yoktur hasta vardır” sözünden yola çıkarak hekimlerimizi multidisipliner, bütüncül bakış açısıyla tek büyük bir çatı altında birleştirmek buluşturmak gerektiğine inanıyoruz.

Tıpta Multidisipliner Yaklaşım Derneği (MYDERN) olarak amacımız: “Tıpta farklı uzmanlık ve meslek alanlarını bir araya getirmek suretiyle; tıp alanında sunulan sağlık hizmet kalitesini arttırmak, toplum sağlığını korumak ve iyileştirmek için, akademik bilgi alışverişini sağlamak, farklı uzmanlık alanları arasında bağlantı kurmak, farklı alanlarda çalışmalar yapan tıp mensupları arasında mesleki, bilimsel ve sosyal ilişkileri geliştirmek, tıp biliminin gelişmesini sağlamak, farklı alanlarda çalışan tıpta uzmanlık öğrencilerinin multidisipliner yaklaşımla tıp alanına bütünsel bakış açısı kazanmasını sağlamaktır.” Bu çerçevede organize ettiğimiz Tıpta Multidispliner Yaklaşım Derneği (MYDERN) 1. Ulusal Kongresi ´ne, “Disiplinler arası çalışma” temalı ilk kongremize sizleri davet etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu büyük buluşmada Acil Tıp, Adli Tıp, Aile Hekimliği, Anestezi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları, Gastroenteroloji, I·c¸ Hastalıkları, Kardiyoloji, Nöroloji, Hematoloji, Onkoloji, Ortopedi, Plastik Cerrahi, Radyoloji ve Yogˆun bakım uzmanlık alanlarından, özellikle klinik pratikte sık karşılaştığımız problemlerle ilgili çözüm önerilerini konusunda uzman, deneyimli hocalarımızdan dinleme fırsatı bulacağız.

Kongremizde uzmanlık alanlarının önemli temas noktalarını, multidisipliner ve bilimsel bakış açısıyla ve özellikle klinik pratiğimize katkı sağlayacak şekilde konuşacağız. Dolu dolu yaşayacağımız bilimsel toplantılarımız yanı sıra, hep birlikte hem eğlendiren hem de kişisel gelişimimize katkı sağlayan sosyal ortamlarda bir araya gelerek, katılımcılarımızın bu güzel arkadaşlık ortamında yeni dostluklar, işbirlikleri kurmasına vesile olacağız.

01-03 Mayıs 2023 tarihlerinde Antalya Belek´de gerçekleştireceğimiz 1. Ulusal MYDERN “Disiplinler Arasında Çalışmak” temalı kongremize, sağlık alanının tüm uzmanlarını, asistanlarını, aile hekimlerini, pratisyen hekimlerini, hemşire ve yardımcı sağlık çalışanlarımızı ve değerli öğrencilerimizi davet ediyoruz.

En içten sevgi ve saygılarımızla

Kongre Bilimsel Kurulu Adına
Prof. Dr. Selahattin KIYAN

Tıpta Multidisipliner Yaklaşım Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.