1. Ulusal Hemşirelik Yönetimi Kongresi

KONGRE TARİHİ
27 Mayıs - 29 Mayıs 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
yoneticihemsirelerkongresi.com
DAVET
Değerli Katılımcılar,

Yönetici Hemşireler Derneği (YÖHED) olarak 27-29 Mayıs 2021 tarihleri arasında çevirimiçi olarak gerçekleştirecek olduğumuz ve ana teması “Hastanelerde Olağanüstü Durumların Yönetimi” olarak belirlenen “I. Ulusal Hemşirelik Yönetimi Kongresi”ne sizi davet etmekten büyük bir onur ve mutluluk duymaktayız.

Derneğimizin ilk kez düzenlediği bu kongrenin amacı; özellikle yönetici konumda görev yapan hemşire meslektaşlarımızı ve bu alanda akademik çalışma yapan bilim insanlarını bir araya getirerek, ulusal düzeyde yaşanan sorunlarımızı bilimsel bir ortamda tartışmak ve çözüm önerileri geliştirmek, ayrıca her iki alanda da genç meslektaşlarımızın yetişmesine katkı sağlamaktır.

Dernek olarak bu kongrenin geleneksel hale gelmesi ve hemşirelik hizmetleri yönetiminin uygulama ve eğitim aşamalarında görev alan meslektaşlarımızın buluşma noktası olması için çaba göstermekteyiz. Kongremizde hemşirelik yönetiminin bilimsel gelişimine katkı sağlayan kıdemli hocalarımızı genç meslektaşlarımıza tanıtarak, rol model olmalarını desteklemek amacıyla ilk kongremizin onursal başkanı olarak Sayın Prof. Dr. Gülten Uyer hocamızı belirledik. Daha sonraki kongrelerimizde de bu alana emek vermiş diğer kıdemli hocalarımızı sizlerle buluşturmayı planlamaktayız.

Kongre ana teması kapsamında öncelikle afet yönetimi, kriz yönetimi, risk yönetimi, salgın yönetimi, savaş ve kitlesel yaralanmalar ile hemşirelik yönetimine ilişkin diğer başlıkları içeren araştırma ve olgu sunumlarının sözel bildiri olarak kabul edilmesi planlanmıştır.

Kongreye gönderilecek makaleler bilimsel kurulun değerlendirmesinden geçtikten sonra kabul edilecek olup yapılan değerlendirme sonucu en başarılı bulunan 10 makalenin, derneğimizin yayınladığı ulusal ve uluslararası indekslerde yer alan “Sağlık ve Hemşirelik Yönetimi Dergisi” nde hakemlik sürecinden geçirildikten sonra yayınlanması planlanmaktadır.

Kongremizin hemşirelik yönetimine ilişkin özellikle son bir yıldır yaşadığımız Covid-19 Salgınının yarattığı kriz sürecine ilişkin bilgi ve deneyim paylaşımına ortam oluşturarak, yeni bakış açıları ve kazanımlar sağlayacağını umuyoruz. Siz değerli katılımcılarımızın katkılarıyla kongremizin bilimsel açıdan daha da zenginleşeceğini ve fark yaratacağımızı düşünmekteyiz.

Yönetici Hemşireler Derneği Yönetim Kurulu olarak, tüm yönetici hemşirelerimizi ve yönetim eğitiminde görev alan öğretim elemanlarını bu ilk kongremize davet ediyor, hep birlikte bir arada olmaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyoruz.

Saygılarımızla.

Yönetici Hemşireler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Ülkü Baykal

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin