1. Uluslararası Gülhane Anne Sütü ve Emzirme Kongresi

KONGRE TARİHİ
18 Haziran - 20 Haziran 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.gulhaneemzirme.org
DAVET
Anne sütü bebekler için eşsiz bir besin kaynağıdır ve emzirmenin anne, bebek, aile ve toplum sağlığı üzerindeki faydaları tartışılamaz. Dünya Sağlık Örgütü tüm yenidoğanların en az 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesini ve emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar sürdürülmesini önermektedir. Buna rağmen çalışmalar, dünyada ve ülkemizde emzirme oranlarının istenilen düzeyde olmadığını göstermekte, annelerin emzirme konusunda daha fazla desteklenmesi gerektiğine işaret etmektedir. Emzirmenin desteklenmesi multidisipliner olarak ele alınması gereken, toplumsal ve kültürel boyutları bulunan çok yönlü bir konudur. Bu nedenle konuyla ilgili tüm profesyonellerin birlikte hareket etmesi ve aynı dili konuşması çok önemlidir.

Sizleri, multidisipliner bir bakış açısıyla konuyla ilgilenen uzmanları bir araya getirmeyi, anne sütü ve emzirme konusunu tüm yönleriyle konuşmayı planladığımız, “1. Uluslararası Gülhane Anne Sütü ve Emzirme Kongresi”ne davet etmekten büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz. Kongremizi hazırlarken ebelerin mesleki rolleri gereği emzirme alanında emek harcayan herkes için etkileşimi kolaylaştırıcı ve birleştirici rol oynaması gerektiği düşüncesinden ilham aldık.

Ulusal ve uluslararası uzmanlarla buluşma imkanı bulacağımız oturumlarda bilimsel bilgi paylaşımının yanı sıra işbirliklerimizi artırmayı, emzirme alanında çalışanlar arasında bir sinerji oluşturmayı, emzirme konusunda farklı bakış açıları kazanmayı ve bilgilerimizi keyifle güncellemeyi hedefliyoruz. Ayrıca kongremiz sırasında bilimsel oturumlar sürerken, emziren kadınlarımızın ücretsiz olarak katılarak soru sorabileceği “uzmanıyla buluşma” toplantıları düzenleyeceğiz.

Anne ve bebek sağlığına katkıda bulunmasını ümit ettiğimiz kongremizde, çok ses tek yürek olmak için sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımla…

Doç. Dr. Nazan KARAHAN
Kongre Başkanı
SBU Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı
Ebeler Derneği Genel Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin