5. Uluslararası 6. Ulusal Ebelik Kongresi

KONGRE TARİHİ
11 Kasım - 14 Kasım 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.ebko2021.org
DAVET
Kıymetli meslektaşlarım ve sevgili öğrenciler,

Sizleri, 2007 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz, bu yıl Covid 19 pandemisi nedeniyle ilk kez çevrim içi olarak düzenleyeceğimiz, 6. Ulusal 5. Uluslararası Ebelik Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz. İçinde bulunduğumuz teknoloji çağının baş döndürücü hızı içinde dijitalleşen sağlık hizmetleri, yapay zeka çalışmaları ve Covid 19 pandemisi yaşamlarımızda köklü değişimler yaratırken, ebelik mesleğinin ne kadar önemli olduğunu toplum olarak içtenlikle yeniden fark ettik. Büyük fedakarlıklar göstererek zorlu bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde, ebelerimiz ve kadınlarımız için güçlü ebe liderlerin savunuculuğuna ihtiyaç duymaktayız. Bu sayede hem ebelik mesleğinin gelişmesi ve güçlenmesi mümkün olacak hem de Dünya Sağlık Örgütü tarafından işaret edilen nitelikli ebelik hizmetlerinin sağlayacağı olumlu toplumsal etkilere ulaşabilmek mümkün olacaktır. Bu nedenle kongremizi “Lider Ebelerle Güçlü Yarınlara” teması ile gerçekleştirmeye karar verdik.

Kongremizde zengin bilimsel içeriğimizle; meslektaşlarımızın liderlik rollerini daha fazla fark etmesini, ebelik alanında bilimsel bilginin çoğalmasını, mesleki sorunlarımızı yapıcı ve işbirlikçi bir bakış açısıyla tartışmayı hedefliyoruz. Ayrıca kongremizde sizleri pandemi mücadelesinde artan yükümüzü azaltmak, baş etme gücümüzü artırmak ve liderlik rollerimizi geliştirmek için ilham veren ulusal/uluslararası konuşmacılarla buluşturmayı planlıyoruz.

Tüm meslektaşlarımızı, ebelik bölümü akademisyenlerimizi ve öğrencilerimizi, birlikte çalıştığımız ekip arkadaşlarımızı birlikte güçlenmek, iş birliğimizi artırmak ve deneyimlerimizi paylaşmak için kongremize bekliyoruz.

En derin sevgi ve saygılarımla…

Doç. Dr. Nazan KARAHAN
Kongre Başkanı
Ebeler Derneği Genel Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin