10. Palandöken Kadın Doğum Kongresi

KONGRE TARİHİ
17 Mart - 20 Mart 2022

KONGRE ŞEHRİ
Erzurum, Türkiye
KONGRE YERİ
Polat Erzurum Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
palandokenkadindogum.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı olarak, 2004 yılında düzenlemeye başladığımız ve 16 yıldır düzenli olarak yapılan Palandöken Kadın Doğum Kış Kongresi’ni bu yıl Türkiye Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği ile birlikte düzenleyeceğiz. Kongremiz kadın doğum kongreleri içinde kendisine özel bir yer edinmiş ve belleklere oturmuştur. Kongremize sizleri tekrar davet etmenin heyecanı içindeyiz.

Branşımızla ilgili ülkemizin doğusunda yapılan tek kongre olan Palandöken Kadın Doğum Kış Kongresi vesilesiyle birçok hekim doğuda bir araya gelmektedir. Ayrıca bölgede çalışan hekimlerimiz ayaklarına gelen bu bilimsel ziyafetin tadını çıkarmakta ve sonuçta kadın doğumcuların doğu-batı mesleki kaynaşması sağlanmaktadır.

Kongrenin bilimsel programı pratikteki kadın doğum hekiminin mesleki bilgi ihtiyaçlarına ve bilimsel olarak güncellenmesine yönelik olarak planladık. Ülkemizdeki kadın Doğum alanında kongre yoğunluğu ve konuların genişliği dikkate alındığında, genel Kadın Hastalıkları ve Doğum kongresinde verilen bilgilerin yerine ilgi çekici belirli konularda yoğunlaşarak bilgi paylaşımı yapmayı amaçladık. Kongre içeriğini; perinatoloji, jinekoloji, infertilite ve onkoloji olarak belirledik. Nadir görülen durumları tartışmak yerine pratik uygulamalarımızda en çok karşılaşacağımız problemler ve çözüm yolları, ülkemizdeki saygın hocalarımız tarafından tartışılacaktır. Bu yönüyle birçok meslektaşımız için çok fayda sağlanacak toplantılarından birisi olacağı kanaatindeyiz. Mart ayının üçüncü haftasında yine böyle bir bilimsel bir güncellemeye ev sahipliği yapacağız.

Gerek ulusal gerekse uluslararası kış sporlarına ve 25. Dünya Üniversiteler arası kış Olimpiyatlarına başarılı bir şekilde ev sahipliği yapan Erzurum, Palandöken ve Konaklı Kayak tesisleri ile aynı şehirde 2 farklı bölgede her seviyede kayak severe hitap edebilecek kalitedede olup, toz karı, uzun pistleri ve zirveleri ile kış sporları için vazgeçilmez bir merkezdir. Kış turizminin ilgi odağı olması dolayısı ile Palandöken Dağı’nda otel sayıları hızla artmış ve hemen her otel pistlerine doğal kar ortamı oluşturacak kar yağdırma tesisleri kurmuştur, Kayak federasyonu tesisleri Belediye öncülüğünde modern yenilikler yapmış kayak keyfi Palandöken zirvesinde zirve yapar hale gelmiştir. Mart ayı başları Erzurum’ a karın en çok yağdığı ay olması kayak keyfini daha da artırmaktadır.

17-20 Mart 2022 tarihlerinde düzenleyeceğimiz 10. Palandöken Kadın Doğum Kongresi’nde sizleri bilimsel etkinlik, sosyal aktiviteler ve kış sporları için misafir edecek olmanın heyecanı içindeyiz. Bu vesile ile bu keyifli ve bilimsel ortamı birlikte yaşamak için sizleri Erzurum’a davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Türkiye Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği - Atatürk Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.