10. Türkiye EKMUD Bilimsel Kongresi

KONGRE TARİHİ
25 Mayıs - 29 Mayıs 2022

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Susesi Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.ekmud2022.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

2020 yılı Mart ayından beri pandemi nedeniyle olağan dışı bir süreç yaşıyoruz, ancak hayat devam ediyor. Bu süreçte hem COVID-19 dışı hastalarımızın takip ve tedavisi için hem de genç meslektaşlarımızın eğitimindeki aksamaları engellemek için çalışıyor, hepimiz çok gayret gösteriyoruz. Sürekli güncellenen bilimsel literatürü takip etmeye çalışırken, COVID-19’un gölgesinde kalan ve COVID-19 ile komplike olan, branşımızın diğer alanlarındaki bilimsel gelişmeleri takip etmek bazen zorlaşıyor.

Bu süreçte COVID-19 tedavisi, aşılama ve pandeminin seyri gibi konularda sık güncellenen ve zaman zaman birbiriyle çelişen literatür bilgileri hakkında kendi deneyimlerimizi paylaşmak ve bu konuları yüz yüze tartışmak bir ihtiyaç haline geldi. Ayrıca, bir araya gelerek iki yıldır süren hasreti gidermek ve genç meslektaşlarımızı deneyimlerimizle aydınlatmak da kongremizi yüz yüze yapmayı gerekli kıldı.

EKMUD 10. Bilimsel Kongresi’nde COVID-19 pandemisinden öğrendiklerimizi paylaşırken, uzmanlık alanımızın diğer konularında da alanında uzman hocalarımızın sunumları, katılımcıların soru ve katkılarıyla birikimlerimizi artıracağız. Hibrit olarak daha küçük çaplı toplantılar düzenlemekle birlikte, pandemiden sonra ilk kez yüz yüze gerçekleştireceğimiz ulusal kongremizin hem bilimsel hem de sosyal yönden tam bir şölen havasında gerçekleşeceğine yürekten inanıyorum.

Katkılarınızla kongremizi anlamlandıracağınıza eminim. Sizleri bu şölene davet ediyor ve birlikte olacağımız sağlık dolu bir kongre diliyorum.

Prof. Dr. İrfan ŞENCAN
Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin