4. Geriatrik Onkoloji Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
18 Aralık 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
geriatrikonkolojisempozyumu2021.com
DAVET
Sevgili Meslektaşlarımız,

Türkiye’deki yaşlı popülasyonun batı ülkelerindeki benzer şekilde artış eğilimine girmesiyle birlikte, yaşlı kanser hastalarının ülkemizde de giderek artacak olması bu alana ciddiyetle eğilmemizi zorunlu hale getirmektedir.

Geriatrik kanser olgularında; yaşlanmaya bağlı fizyolojik değişiklikler, eşlik eden hastalıkların varlığı, kanser tedavilerine ait doğrudan kanıta dayalı bilgilerin kısıtlı olması bu yaş grubundaki olguların yönetiminde özel, kişiselleştirilmiş bir tıp yaklaşımı gerektirmektedir. Yetersiz-tedavi veya aşırı-tedavi sorunlarının aşılması etkinlik ve toksisite konusunda dengenin sağlanması son derece önemlidir. Bu nedenle yaşlı kanser hastalarının yönetiminde onkolojik ilkeler kadar geriatri bilim dalının ortaya koyduğu ilkelerin de dikkate alınacağı multidisipliner bir takım anlayışı ve bilgi donanımına sahip olmayı zorunlu kılmaktadır. Bu amaçla IV. Geriatrik Onkoloji Sempozyumunu “Geriatrik Onkolojide Etkinlik ve Toksisite” başlığı ile 18.Aralık.2021 Cumartesi günü gerçekleştirmek arzusundayız. GOD Yönetim Kurulu olarak, pandemi sürecinin devam etme riski nedeniyle, bu sempozyumu da çevrimiçi olarak yapmaya karar verdik. Sempozyumumuza geriatrik onkoloji alanındaki poster ve bildiriler kabul edilecektir.

Bu bilimsel şölenin en verimli şekilde gerçekleştirilmesi için, siz değerli meslektaşlarımızı 18.Aralık.2021 tarihinde yapılacak olan IV. Geriatrik Onkoloji Sempozyumuna davet etmekten onur duyduğumuzu belirtir, saygılarımızı sunarız.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Evrim METCALFE
Sempozyum Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook Twitter LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2023 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.