5. Uluslararası 6. Ulusal Doğum Sonu Bakım Kongresi

KONGRE TARİHİ
17 Ekim - 20 Ekim 2024

KONGRE ŞEHRİ
Mersin, Türkiye
KONGRE YERİ
Altınorfoz Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
dogumsonubakimkongresi2024.com
DAVET
Sayın Meslektaşlarımız,

5. Uluslararası 6. Ulusal Doğum Sonu Bakım Kongresi’ni Mersin Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Doğum, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı olarak gerçekleştirecek olmanın gururunu ve heyecanını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. 17-20 Ekim 2024 tarihleri arasında, Altın Orfoz Oteli’nde (Mersin) ulusal ve uluslararası farklı disiplinlerdeki bilim insanlarının katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanan kongre kapsamında kadın yaşamındaki en önemli dönemlerden biri olan doğum sonu sürece ilişkin güncel ve kanıta dayalı bakımı ele alacağız. Böylece disiplinler arası iş birliği ile doğum sonu bakım hizmetlerini iyileştirerek anne, çocuk ve toplum sağlığının geliştirilmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Gebelik, doğum ya da doğum sonu süreçlerde ortaya çıkan komplikasyonların doğru şekilde yönetilmesi ile anne ölüm oranları azaltılabilir hatta önlenebilir. Bugün hala anne ölümlerinin çoğunun “önlenebilir” olması ve neredeyse tamamının düşük ve düşük-orta gelir düzeyine sahip ülkelerde meydana gelmesi doğum sonu bakımın bir standart çerçevesinde sunulmadığını akla getirmektedir. Bu doğrultuda kongremizin ana teması “Doğum Sonu Bakımın Klinik Yönü: Protokoller ve Rehberler” olarak belirlenmiştir. Kongremizde alanında uzman bilim insanlarının bilgi ve birikimlerini paylaşacağı paneller ve konferanslarda doğum sonu bakıma ilişkin protokol ve rehberlerin sunumuna, bildiri oturumlarında ise doğum sonu bakıma ilişkin çalışmalara yer verilecektir.

Doğum sonu bakımın iyileştirilmesinde kendi gücünün ve eylemlerinin önemini bilen tüm meslek üyelerini 5. Uluslararası 6. Ulusal Doğum Sonu Bakım Kongresi’ne davet eder, sizleri aramızda görmekten mutluluk duyar, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.