6. Ulusal Diyabetik Ayak İnfeksiyonları Simpozyumu-UDAİS 2021

KONGRE TARİHİ
04 Şubat - 07 Şubat 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.udais2021.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (KLİMİK) Derneği Diyabetik Ayak İnfeksiyonları Çalışma Grubu (DAİÇG)’nun düzenleyeceği VI. Ulusal Diyabetik Ayak İnfeksiyonları Simpozyumu’nu (UDAİS 2021) (uluslararası katılımlı) 4 – 7 Şubat 2021 tarihlerinde, Online Simpozyum olarak yapacağımızı duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerdeki yüksek ve artan diyabet oranları, diyabetik ayağı yönetmeyi kritik bir halk sağlığı sorunu haline getirmektedir. Dünyanın herhangi bir yerinde diyabetik bireyler 20 saniyede bir -büyük oranda diyabetik ayak yaraları nedeniyle- uzuv kaybına uğramaktadır. Ne yazık ki majör ampütasyon yapılmış diyabetik hastalardaki ölüm oranları bazı ölümcül kanserlerin sonucu olan ölüm oranlarına benzerdir. Simpozyumumuzun amacı diyabet hastalarında ayak komplikasyonlarının bilimsel bilgiler ışığında çeşitli yönleriyle tartışılması, paylaşılması ve bu komplikasyonların önlenmesine yönelik ortaya çıkan bilgilerin yayılmasıdır.

Daha önceki UDAİS’lerde olduğu gibi ülkemizde ve dünyadaki konu ile ilgili derneklerin destekleriyle, yoğun bilimsel içeriğiyle, ülkemizde ve dünyada konunun uzmanlarının sunumu ve deneyimleriyle, siz katılımcıların katkılarıyla Antalya’nın en güzel zamanında düzenlenecek olan simpozyumumuza konu ile ilgili tüm sağlık çalışanlarını bekliyoruz.

UDAİS 2021’de buluşmak dileğiyle,

Saygılarımızla…

KLİMİK Derneği DAİÇG adına Simpozyum Başkanları
Prof. Dr. M. Bülent ERTUĞRUL
Prof. Dr. Özge TURHAN

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin