8. Geriatri Günleri

KONGRE TARİHİ
17 Eylül 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.geriatrigunleri2021.com
DAVET
Değerli Sağlık Çalışanları ve Bilim İnsanları,

Bilindiği gibi tüm dünyada birçok ülkeyi etkisi altına alıp hepimize zor günler geçirten yeni tip Corona virüs salgını ile ilişkili olarak hepimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Toplum sağlığı, tıbbi teknoloji ve tedavideki gelişmeler daha uzun ve daha sağlıklı yaşayanların sayısında artışa sebep olurken, bu durum bu kişilerin tıbbi ihtiyaçlarının artmasına da sebep olmaktadır. En temel gereksinimlerin başında acil servisler gelmektedir. Geriatrik hastalar, varolan komorbit hastalıkların sayısının fazla olması, bunlara eklenen geriatrik sendromların varlığı ve hayatı tehdit edici çok sayıda durumun yaşlılarda daha fazla görülmesinden dolayı; acil servisi daha sıklıkla kullanmak zorunda kalmaktadırlar. Dolayısıyla, geriatrik aciller aslında komplike vakalardan oluşmaktadır ve çoğu zaman multi-disipliner bir yaklaşım gerektirmektedir. Bu nedenle, günlük pratiğinde geriatrik hasta ile ilgilenen uzmanların “Geriatrik Aciller” çatısı altında bir araya gelerek deneyimlerini aktarması oldukça önemlidir.

Bu fikirden yola çıkarak, 17 Eylül 2021’de, İzmir Sabancı Kültür Merkezi’ nde yapılması planlanan 8. Geriatri Günleri’nde GERİATRİK ACİLLER konusunu ele almayı amaçladık. Fiziksel olarak düzenlemeyi planladığımız toplantımızın COVID-19 virüs salgınının yasaklarının toplantımızın tarihlerinde devam etmesi durumunda organizasyonumuzun belirtilen tarihlerinde E-KONGRE olarak ONLINE düzenleneceğini belirtmek isteriz.

Bu zor dönemde mutlu günlerimizin geri geleceğini yürekten inanarak aldığımız bu kararda bir nebze sağlığımıza faydalı olduğunu düşünerek hepinize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi sunar, konuya ilgi duyan başta acil tıp uzmanları ve geriatrik uzmanları olmak üzere, kardiyologlar, ortopedistler, iç hastalıkları ve nöroloji uzmanları, aile hekimleri olmak üzere hemşire, psikolog, gerontoloji gibi yaşlı sağlığı için hizmet veren herkesi aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

Saygılarımla

Geriatrik Bilimler Derneği & Sempozyum Başkanı

Prof. Dr. Ahmet Turan IŞIK

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin