9. Ulusal Sitopatoloji Sanal Kongresi

KONGRE TARİHİ
26 Mart - 28 Mart 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.sitopatoloji2021.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Patoloji Dernekleri Federasyonu ve Sitopatoloji Derneği adına sizleri 26-28 Mart 2021 tarihinde gerçekleştireceğimiz 9. Ulusal Sitopatoloji Sanal Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyarız.

COVID-19 pandemisi günlük yaşantımızın pek çok alanını olduğu gibi, ne yazık ki bizlere sosyal olarak bir araya gelme fırsatını sağlayan kongrelerimizi de etkilemiş bulunuyor. Öte yandan, dünya çapındaki bu sağlık sorunu gelişmekte olan teknoloji ile birlikte hayatlarımızda yeni ve sanal deneyimlere de vesile oluyor. Biz de önceliğimizin hepimizin sağlığı ve güvenliği olması nedeniyle, teknolojinin de sağladığı imkan ile sitopatoloji kongremizi ilk kez sanal ortamda gerçekleştirme kararı aldık.

Teknolojideki hızlı değişim tıbbın her alanında olduğu gibi mesleğimiz olan diagnostik branşlarda da kendine uygulama alanları buluyor, paradigmaları değiştiriyor. Bu yılki kongremizde sitopatolojik tanıda temel yöntemlerden, tıpta genomik çağa girerken günlük hayatımızda her geçen gün daha fazla yer bulan yeni nesil tanı araçlarına ve yakın gelecekte özellikle onkolojik tanı pratiğimizde yer bulacak olan yapay zeka uygulamalarına uzanan sitopatojik tanı sürecinin evrilen yüzünü ve bu gelişmelere paralel olarak değişen ve güncellenen sitolojik raporlama sistemlerini konu edindik. Bunların yanı sıra, günlük sitopatoloji pratiğinde nispeten daha az uygulanan ve bu nedenle daha az tartışılan organ sitolojilerine de yer vermeyi amaçladık.

Sanal kongremizde yüz yüze olan önceki kongrelerimizin bilimsel gücü yanı sıra, alıştığımız formatını ve interaktif doğasını korumayı amaçladık. Bu bağlamda kongremiz 2,5 gün sürecek ve her biri üçer saatlik öğleden önce ve öğleden sonra oturumları şeklinde gerçekleşecektir. Bu sürede bilimsel oturumlar, paneller, uydu sempozyumları ve meslektaşlarımızın araştırmalarını sunacakları sözel bildiri oturumları yer alacak ve tümü canlı anlatım şeklinde olacaktır. Ayrıca sanal poster odalarında poster bildirileri yer alacaktır.

Fiziksel olarak bir arada olamasak da, sizlerle sanal kongremizde buluşmayı ve birlikte güzel, verimli bir kongre gerçekleştirmeyi umuyor, göstereceğiniz yoğun ilgi için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla,

Doç. Dr. Sevgen Önder
Sitopatoloji Derneği
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Kemal BAKIR
Patoloji Dernekleri Federasyonu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.