2. Uluslararası Sanal Ortopedik Travma Kampı

KONGRE TARİHİ
20 Mart - 21 Mart 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.otk2021.com
DAVET
Bu işle uğraşanlar olarak biliyoruz ki Ortopedi Bilim Dalı, diğer tıp bilim içinde Travma'yı adına ekleyen tek bilim dalıdır. Kas İskelet sistemi oldukça geniş bir sahayı kapsamaktadır. İnsanoğlu doğduğu andan itibaren tüm yaşamı boyunca Ortopedi ve Travmatoloji bilimine ihtiyaç duymaktadır.

Dünya Sağlık Örgütünün göre göre, 1-45 yaş grup birinci ölüm ve yaralanma nedeni Travma, tüm yaş gruplarında bazen 3. bazen de 4. ölüm nedeni Travma olmaktadır. Ortopedi uzmanları arasında sadece Ortopedik Travma ile uğraşanlar yazılan bir çalışma da %8 (Bkz. Court-Brown CM, Clin Orthop 1995: 318: 36-42) olarak gösterken, başka bir yaygın inanca göre de her ortopedi uzmanı travma yapabilmektedir.

Bu tür yurt içi ve yurt dışı ortopedik travma yapan öncüleri bir araya getirme ve kar ve reklam amacı gütmeden sadece güncel ortopedik travma uygulama ve uygulamalarını aktarma ve belletme amacı ile yeni bir oluşuma gitme gereği duyulması.

Kurs, burs (yurt içi ve dışı) ve danışmanlık hizmeti ile Türk Ortopedik Travma kamuoyuna akademik yardım vermek vermek ve var olan akademik birikimi oluşturmak amacı ile böyle bir yapılanmaya gidilmiştir.

Sadece Ortopedik Travma ile ilgilenenlere her zaman kapımız açık olacaktır. Öğrenmek ve kılavuzluk öğrenmek hedefliyoruz.

Saygılarımızla

Ortopedik Travma ve Osteosentez Derneği Yönetim Kurulu

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.