57. Ulusal Diyabet Metabolizma ve Beslenme Hastalıkları Kongresi

KONGRE TARİHİ
01 Haziran - 04 Haziran 2021

KONGRE ŞEHRİ
Bodrum, Muğla, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.diyabetkongresi.org
DAVET
Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Tıp Bilimi önemli değişim ve gelişmeler göstermektedir. Tıp Biliminde bilginin yarılanma süresi 2.5-3 yıla inmiştir. Bu bilgi değişimine mutlaka uymamız ve Atatürk’ün ifade ettiği gibi, çağdaş bilim düzeyinin öncüsü olmamız gerekir.

Değerli meslektaşlarım, son bir yılda yaşamımızda çok önemli değişimler oldu. Sürekli değişim ve yenilenmenin önüne COVİD-19 çıktı. Ancak her kötülükte bir yandan da iyilikler görülebildiği gibi, COVİD-19 pandemisi de bize yaşamımız içerisinde geri plana itilmiş ve hatta unutulmuş birçok konuyu tekrar gündeme almamıza ve değerlendirmemiz gerektiği hususunu hatırlattı.

Değerli meslektaşlarım, COVİD-19 döneminde bir şeyin daha çok farkına vardık. Bu da dünyada ve evrende anlaşılmayan konu ve sorunların sadece bilimsel yöntemler uygulanarak çözülebileceğinin farkına varılmış olmasıdır. Bu ihtiyaç toplumun çok farklı kesimleri içerisinde bile anlaşılmış görünmektedir.

Değerli meslektaşlarım, bilimin en önemli özellikleri; iyi dizayn edilmiş, doğru ölçümlerle elde edilmiş verileri incelemesi, buradan kanıta dayalı veriler çıkartması ve uygulamalarında da bu kanıta dayalı bilgileri ilgili alanlara yansıtmasıdır.
Dünyada ve ülkemizde ciddi bir halk sağlığı sorunu olan Diabetes Mellitus alanında da bu kurallar çerçevesinde bu güne kadar “56 kez Ulusal Diyabet Kongrelerini” başarı ile gerçekleştirdik. 57. Ulusal Diyabet Kongresinde de aynı başarılı çizgiyi sürdürmenin gayretinin yanı sıra, çağdaş gelişmeleri de içselleştiren yeni bilimsel katkılarla çıtayı daha da yükseltmek amacındayız. Bu amaçla bu yıl bilimsel kurulumuzu tüm ülkemizi kapsayacak şekilde tecrübeli hocaların yanı sıra, genç ve dinamik öğretim üyelerini bir araya getirerek oluşturduk. Bu vesile ile bilimsel kurul üyelerimize teşekkür ederiz.

Değerli meslektaşlarım, 57. Ulusal Diyabet Kongresi 01 Haziran - 04 Haziran 2021 tarihinde Bodrum/Muğla’da yüz/yüze yapılacaktır. Bu da çok özlediğimiz birbirimizi yakından görme şansı verecektir. Yine kongremizde diyabetin güncel tüm alanları, yerli ve yabancı bilim insanlarının katkıları ile sizlerle paylaşılacaktır.

Değerli meslektaşlarım, bilim paylaştıkça ve yaygınlaştıkça değerlenir düşüncesi ile Bodrum’un çok güzel bir bölgesinde sizlerle birlikte olmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Saygılarımızla

Prof. Dr. M. Temel Yılmaz
Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı
(2021 Yılı Dönem Koordinatörü)

Prof. Dr. Mehmet Sargın
57. Ulusal Diyabet Metabolizma ve
Beslenme Hastalıkları Kongresi Genel Sekreteri

Prof. Dr. İlhan Yetkin
57. Ulusal Diyabet Metabolizma ve
Beslenme Hastalıkları Kongresi Başkanı

Doç. Dr. Mehmet Muhittin Yalçın
57. Ulusal Diyabet Metabolizma ve
Beslenme Hastalıkları Kongresi Genel Sekreteri

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin